Zakup Tesli z Bitcoinem może wkrótce stać się rzeczywistością jako Elon Piżmo wskazówki przy przyjmowaniu kryptoflady do zapłaty.

Kategorien: Bitcoin

Najbogatszy człowiek na świecie zapalił Twittera w ostatnim tweecie, w którym zadeklarował, że aprobuje bycie opłacanym w najbardziej cenionej na świecie cyfrowej walucie Bitcoin. Kiedy autor Bitcoin Ben Mezrich wziął na swojej stronie Twittera, aby powiedzieć, że nie będzie miał nic przeciwko, aby dostać się do zapłaty w Bitcoin, nie mógł się domyślić, że człowiek z najwyższej wartości netto na świecie znajdzie swój tweet, lub znacznie mniej odpowiedzieć na to.

Oczywiście, Crypto-Twitter stracił kontrolę. Analitycy, handlowcy i gracze branżowi zarówno witali, jak i cieszyli się z emocji. Podczas gdy wielu uznało to za długo oczekiwaną wskazówkę potrzebną do stwierdzenia, że Piżmo jest rzeczywiście zainteresowane Bitcoinem i posiadaniem niektórych, inni utrzymują, że miliarder może być już jednym z istniejących Bitcoinów.

Kupno Bitcoinu przez Elona Piżma może nie być przecież takie łatwe. Piżmo nie może bezpośrednio kupić Bitcoin Pro, ale otrzymanie zapłaty w Bitcoin jest możliwe tylko wtedy, gdy firmy Piżma zaczną przyjmować cyfrowy składnik aktywów. Wielu analityków zaproponowało, że przyjęcie Bitcoina jako zapłaty za pojazdy Tesla może pomóc zwiększyć jego wartość, ale jak widzieliśmy w ciągu ostatniego tygodnia, firma nie potrzebowała krypto-aktywu, aby wysłać go na księżyc.

Chociaż nie oznacza to, że Bitcoin nie mógł katapultować Tesli do nowych wzlotów, w rzeczywistości w ciągu ostatniego roku widzieliśmy, że firma Microstrategy Software korzysta ze zwrotu z inwestycji w bardzo krótkim okresie, Piżmo może być bardziej zaniepokojone stabilnością.

Bitcoin zdołał przełamać nowe hity po 3 latach testowania za 19.000 dolarów. Rynek dopiero niedawno zrobił zwrot w górę i w tym kluczowym momencie, masowe wycofanie się, jak również duży wzrost jest nadal możliwe. Dla każdego napływającego inwestora silny impuls, aby utrzymać obecny i przyszły rekord, jest idealnym punktem wejścia dla wielorybów, w tym Piżma.

Nie jest niczym niezwykłym, że duże firmy nabywają aktywa cyfrowe i utrzymują je w tajemnicy. W rzeczywistości, wiele firm utrzymuje prywatność, obserwując ruch na rynku. Firmy mają tendencję do ujawniania swoich kryptonimów tylko wtedy, gdy zaczyna się to opłacać.

Wpływ dużych firm, takich jak Tesla akceptująca Bitcoin, będzie wysyłał fale uderzeniowe w całej społeczności fintech. Kiedyś wcześniej, Musk wyjaśnił, że niestabilny stan Bitcoin może nie być najbardziej korzystne dla jego firmy, ale jego ostatnie deklaracje o Bitcoin może oznaczać, że Piżmo nadal jest otwarty umysł.

«